Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Замовити доставку напоїв
29.12.2020р.

Найнеобхіднішим продуктом життєдіяльності...

Favorite Food & Drinks – грандіозна подія у харчовій галузі
13.11.2020р.

Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...

Какую вкусную пиццу заказать домой или в офис?
18.09.2020р.

Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

11018
05.12.2007р. |
Зернистий домашній сир від Donido machine industry

Приводом для розмови з Вікторією Водоп’ян, технологом дніпропетровського підприємства „ЕКО КОМ” стала презентація новинки для молочарів. Цього року вперше в Україні фірма запропонувала виробникам лінію для виробництва зернистого домашнього сиру від Donido machine industry. Аналога цьому обладнанню на ринку України поки що немає.

Компанію «ЕКО КОМ» створили 1991 року в Болгарії, а з 1996 року вона представляє інтереси провідних болгарських виробників на території країн колишнього Радянського Союзу. Нині працюють представництва в Москві та Дніпропетровську. Зокрема, компанія представляє кілька відомих марок, як-от DONIDOmachineindustry (потужний виробник молочного обладнання у Болгарії та на Балканах), MEGAengineering (проектування та виготовлення систем автоматизації виробничих процесів), Е-5 (провідний виробник холодильних систем із застосуванням сучасних озонобезпечних холодоагентів), MILKOTRONIC (виробництво портативних ультразвукових експрес-аналізаторів молока) та заквасочні культури та ферменти під ТМ Lactina.

 „Вже десять років ми працюємо на ринку України, – розповідає Вікторія Водоп’ян– Нині можемо констатувати, що загалом більше обладнання і заквасочних культур продається на російському ринку, але ж він і набагато більший. Наш дніпропетровський філіал працює на український та білоруський ринки. Серед постійних клієнтів в Україні – ТМ „Фанні”, молочна фабрика „Рейнфорд”, ТМ „Мушкетер” та багато інших”.

Найновіша тенденція, властива і українському, й іншим східноєвропейським ринкам – зростання попиту на зернистий домашній сир – молочно-білковий продукт, що належить до м’яких недозрілих сирів. Білки цього сиру на 95% засвоюються у шлунково-кишковому тракті людини, а вміст основних амінокислот надає продукту особливо високої поживної цінності.За даними статистики, відсоток зернистого сиру нині становить 5% від загального сировиробництва. До речі, з 1 тонни молока можна отримати вдвічі більше зернистого домашнього сиру, ніж твердого, а отже – максимальний прибуток. Тож не дивно, що компанія „ЕКО КОМ” приділила увагу розробці цілої лінії для зернистого сиру (інша назва cottagecheese), яка складається з пастеризаційно-охолоджувальної установки, заквасувальника, сировиготовлювача, відокремлювача промивної води, змішувача, насоса для бережливого перекачування продукту, фасувального автомату та системи безрозбірної мийки.

 „Розробці лінії передувало вивчення подібного обладнання іноземних фірм, – розповідає Вікторія Водоп’ян. – Наша технологія відпрацьована з урахування тих помилок, які допустили інші виробники подібного обладнання. І з певністю можу сказати, що нині наша лінія найпрогресивніша, адже ми пропонуємо найбільш бережливий режим перекачування сирного зерна. При розрізанні на сировиготовлювачі отримуємо кубики однакової форми, а при виділенні сироватки відсутній сирний порох, який, як правило, йде у відходи. Тобто можна уникнути великих втрат. Крім того, готовий продукт не лише якісний, а й має надзвичайно привабливий вигляд. До речі, лінію можна зробити напівавтоматичною або ж замовити окремі елементи. Ми вже запустили декілька проектів з виробництва домашнього сиру в Росії, а в Україні окремі підприємства вже зробили на неї запит”. Тож можна сподіватися що невдовзі на ринку з’явиться низка нових сирних продуктів під різними торговими марками.

Ще один цікавий агрегат для молочарів – машину для формування сирної нитки (АФСН), яка може виготовляти сирні палочки або сирну соломку з якої сплітають так звані „косички” компанія „ЕКО КОМ” продає вже три роки. Цього року виробникам пропонують нову поліпшену модель, не набагато дорожчу, але простішу в експлуатації. І поєднання ціна-якість у цій моделі, за словами Вікторії Водоп′ян, оптимальне. Нині попит на АФСН в Україні, Росії, Білорусі настільки великий, що його не встигають задовольнити.

За окремими позиціями ринок молокопродуктів, безумовно, розвивається, та все ж фахівці скептично оцінюють його перспективи. „Найважливіша проблема нині – це брак якісної сировини, – визнає Вікторія Водоп′ян. – Страшно навіть заглядати у майбутнє: ситуація скрутна, адже молочне тваринництво як занепадало, так і занепадає. Я просто не бачу перспектив розвитку. Ще 30 років тому показники якості та кількості молочної сировини набагато перевищували нинішні. Хоча, з іншого боку, ринок нині насичений – є широкий вибір обладнання, заквасочних культур (болгарських, італійських, голландських), новітніх технологій. Та брак якісного молока зумовлює використання виробниками великої кількості замінників, рослинних жирів, емульгаторів, стабілізаторів, смакових добавок і це вже виводить молочну і кисломолочну продукцію з рангу дієтичної”.

Якщо українська молочна продукція настільки насичена „хімією” чи зможуть виробники достойно конкурувати в разі вступу України до СОТ? Це питання неоднозначне. Хоча й іноземці широко використовують різноманітні замінники та добавки, але їх застосування узаконене. Український молочний ринок теж поволі цивілізується, не в останню чергу завдяки „Закону про молоко та молокопродукти”, який, зокрема, внормував інформацію на етикетках. В майбутньому виробник обиратиме: чи виготовляти, до прикладу, кефір чи кефірний продукт, основне – зазначати складники на етикетці. До речі, в Україні ще й нині є виробники, які цілком уникають використання добавок. Серед таких Вікторія Водоп′ян назвала „Баштанський сирзавод”, продукція якого трохи дорожча від продукції конкурентів, але стовідсотково натуральна. Подібні підприємства, звичайно, мають шанс продавати в Європі, бо вони дотримуються європейських норм якості, безпеки і гігієни від пункту прийому сировини до місця продажів. На жаль, таких підприємств в Україні ще настільки мало, що важко говорити конкретніше.

Уляна Чуба

Теги та ключові фрази
сир зернистий рецепт, зернистий сир, ціна на ринку сир зернистий, сир зернистий рецепт, чи можна виготовити в домашніх умовах зернистий сир, новітні технологічні лінії для молочної промисловості DONIDO, Різні сири по в домашніх умовах, реклама або презентація голандського сиру, виготовленя росийського сиру, Автоматизац,ія виробництва творогу в домашніх умовах


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



   



Інші статті
30.03.2018р.

«Кооперування – це довіра та готовність до компромісів»

Тема молочної кооперації останніми роками в усіх на вустах. Час диктує і виробникам молока, і переробникам гуртуватися, адже так легше долати і хронічні проблеми галузі, і нові виклики. Багато учасників ринку і експерти кажуть про хороші перспективи кооперації в Україні. А у світі кооперативний рух давно став потужним двигуном молочної індустрії. На цьогорічному молочному конгресі ця тема була провідною.

27.03.2018р.

Молочне господарство країни

За результатами 2017 р. виробництво молока становило на рівні 10387 тис. тонн. Цьогоріч прогнозується незначне зниження виробництва молока до 10100 тис. тонн. Водночас, у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств стане більше. Про це поінформувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.