Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Дегустационний конкурс WorldFood Ukraine 2017.
24.03.2017р.

Подача заявок до 1 сентября 2017

На продовольчих ринках подорожчали банани
24.03.2017р.

В період з 16 по 23 березня на продовольчих ринках...

Через дешеву турецьку продукцію українські помідори не користуються попитом
23.03.2017р.

Тепличні господарства України тільки розпочали...

Україна експортувала 32,1 млн тонн зерна
23.03.2017р.

Станом на 22 березня з початку 2016/2017 маркетингового...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

6565
03.10.2007р. |
Барське продовольче машинобудування

Нині ТОВ „Барський машзавод” (Вінницька обл., м. Барі) – одне з провідних підприємств промислового машинобудування, що вже протягом 75 років випускає технологічне обладнання для консервної, лікеро-горілчаної, виноробної, пивобезалкогольної, олієжирової та кондитерської промисловості. 

Про діяльність підприємства розповідає нинішній начальник бюро маркетингу та збуту Барського машинобудівного заводу Іван Олексійович Заболотний, який присвячує своє „робоче” життя заводу ось уже 47 років:

– Барський машинобудівний завод заснований у 1932 році. У цьому році ми готуємося відсвяткувати 75-річчя діяльності підприємства.

Ще на початках діяльності завод спеціалізувався з випуску обладнання для цукрової галузі. Тоді наша продукція була малоконкурентною на ринку обладнання. Колектив заводу пережив і скрутний час, коли підприємство ледь не збанкротувало (період 2000 року).

Завдяки згуртованій команді, в яку входять нинішній голова правління Ілля Лука, його заступник Володимир Зайка, головний інженер Євгеній Хода та інших фахівців, було мобілізовано та створено умови для подальшої успішної роботи. Нині Барський машзавод випускає та продає висококонкурентне обладнання в Україні та за кордоном. Ми пишаємося тим, що зберегли колектив (нині на заводі працює понад 800 осіб), нам вдалося реконструювати підприємство, поліпшити умови праці.

Усе наше обладнання виготовлено силами конструкторського бюро підприємства, яке ще в часи колишнього Союзу було одним з найкращих виробників автоматів для харчової промисловості. Нині воно працює в Україні, Росії, Білорусі, Молдові, країнах Балтії, Середньої Азії (нещодавно підписано контакт з Румунією) і показало за весь час діяльності доволі високий технічний рівень, якість та надійність.  

Одним із основних напрямів діяльності акціонерного товариства є виробництво комплексу обладнання з фасування і вакуумного закупорювання харчових продуктів у тару „твіст-офф”. Нині колектив заводу випускає унікальне обладнання, автомати для розливу будь-яких продуктів (пюре, соки) у будь-яку консервну банку (бляшанка, скляна тара). Ми випускаємо доволі популярне нині обладнання – автомати для фасування зеленого горошку та консервованої кукурудзи. Нещодавно в Бродах (Львівська обл.), наприклад, було встановлено устаткування для зрізування зерен з качанів цукрової кукурудзи.

– Розкажіть детальніше про напрями роботи підприємства.

– Тепер Барський машзавод розвивається у кількох напрямах виробництва обладнання для різних галузей харчової промисловості і не тільки. Підприємство розробляє та випускає обладнання для консервної промисловості (розфасування і закупорювання густих продуктів та соків), насоси, обладнання для хлібопекарної та кондитерської промисловості тощо. Особливо популярними нині є газові опалювальні котли (для опалення та гарячого водопостачання) потужністю від 5 до 50 кВт та насоси. Це обладнання популярне та сертифіковане і в Україні, і в Росії, і Молдові.

Ми єдині у Європі випускаємо ділильно-закатувальну машину для виробництва бубликів. Більше ніхто такого обладнання не випускає. Його замовляють у нас для Англії, Америки, Ізраїлю, Румунії.

Також постачаємо на кондитерські фабрики обладнання у виробничі лінії для виробництва карамелі. Варто відзначити, що випуск карамелі на ринку нині падає, ми це відчуваємо на своїй роботі. Сумно, але підприємства, які колись працювали на 5–6 лініях з виробництва таких цукерок, просто викидають таке устаткування, або ж воно простоює. Можливо, збільшився асортимент шоколадної продукції на українському ринку, але рівень споживання і виробництва карамелі на українському ринку значно впав.

Для алкогольної промисловості випускаємо автомати для фасування „тихої” рідини (горілки, коньяку, вина), для закупорювання вина, а також для безалкогольної промисловості – для фасування пива, мінеральної води, рослинної олії, оцту. Наше обладнання використовують такі фірми, як ВАТ „Роси Буковини”, ВАТ „Мурованокуриловецький завод мінеральної води „Регіна”, виробник популярної мінеральної води „Барчанка” та ін. Надаємо гарантійне обслуговування компаніям, з якими співпрацюємо.

– Чи запозичуєте у своїх розробках іноземні технології?

– Наше конструкторське бюро очолюване головним конструктором Аркадієм Дворницьким доклали чимало технічної творчості та зусиль для виготовлення обладнання, яке маємо нині. Кожного року ми модернізуємо наше обладнання. Наприклад, парово-закатувальна машина – обладнання, що за своїми технічними характеристикам перевершує обладнання іноземного виробництва (Італія, Німеччина). Таке обладнання пройшло випробування часом і на якість, і на надійність.

Керівництво, провідні спеціалісти Барського машзаводу – Ілля Лука, Володимир Зайка, Михайло Панькевич – є членами Академії наук України і вже багато років реалізовують свій науковий потенціал у виробництво підприємства. 

– Чи важко вітчизняному виробникові нині на українському ринку? Який відсоток експортованої продукції?

– Щодо асортименту пропонованої нами продукції, то за технічними характеристиками конкурентам з нами важко змагатися. Колись їх було багато, але кожен з них по-різному пережив скрутний час, і дехто припинив своє існування, дехто переорієнтувався на інші напрями діяльності.

Знову ж таки, на жаль, незважаючи на те, що підприємства стараються переоснащувати виробництво, в Україні спостерігається низька закупівельна спроможність харчового обладнання.

Експорт обладнання Барського машзаводу щороку зростає і нині становить 50% виробленої продукції. Продаж обладнання відбувається через наших дилерів. Представництва Барського машзаводу є у Білорусі, Молдові та Росії.

– Як почуваєтеся напередодні можливого вступу до СОТ?

– Ми прагнемо вступати туди, адже нині готуємо технічну документацію, сертифікуємо виробництво згідно з європейськими вимогами. Боятися цього вступунемає чого. Адже це наші прибутки, це наш розвиток. Ще півроку – і будемо готові здавати так звані іспити, щоб впевнено виходити на європейські ринки.

– Як ділите український ринок з іноземними виробниками?

– Основними країнами-конкурентами є Німеччина, Італія та Болгарія. Але незважаючи на те, що вони заполонили український ринок обладнання, ми взялися за справу випуску аналогічного обладнання. Виробник має можливість вибирати, а ми не претендуємо на гіршу якість.  Досвід орендування автоматів іноземного виробництва на промислових площах в Україні – справа дорога. Наші автомати і дешевші, і адаптованіші до нашого ринку. Ми ж продаємо обладнання в кредит, з поступовою оплатою, надаємо післягарантійне обслуговування, звичайно, стабільним компаніям.

Інколи бізнес заставляє ганьбити вітчизняного виробника. Але це нас не лякає, адже ім’я Барського машинобудівного заводу заслуговує на повагу, насамперед, за якість, надійність та багаторічний досвід роботи на цьому ринку.

Оксана Сворик

 

 

Теги та ключові фрази
які нові вироби випускає барський машзавод, барськи котли цина, БарськІкотли, котли газові барського заводу цена, барськи котли, патенти на способи закупорювання твіст-офф, горілка котла барського, котли барські, заводи машинобудування у європі 2014, патент лук і г барського машзаводу
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.