Цьогоріч вартість молока та молокопродуктів...
Держветфітослужба України повідомил , що вводиться...
Дефіцит сухого молока в Україні посилюється. Адже...
Одне із західних видань склало рейтинг міст з...
Білорусь і Україна незабаром можуть ввести взаємні...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
З 14 до 19 лютого в місті Нюрнберг, Німеччина проходила щорічна міжнародна виставка органічного виробництва «БіоФах» організована міжнародною федерацією органічного руху IFOAM, яка є світовою об’єднуючою організацією і нараховує 750 організацій з 108 країн.
З українського боку виставку відвідала делегація за участю народного депутата, члену комітету банківської справи та фінансів Мельничука М. В., заступника голови Вінницької обласної адміністрації Чернія В. В., ректора Вінницького аграрного університету Середи Л., Голови асоціації «БІОЛан Україна».П.,Пиндуса В. В. Поїздка була організована проектом з розвитку сталого аграрного виробництва «Еко Лан» з штаб –квартирою у Вінницькій області.
Мета делегації була отримати інформацію про економічну вагомість органічного сільського господарства в світі, вивчити основи європейського законодавства та познайомитись з інструментами державної підтримки фермерів в Західній Європі і при поверненні додому сприяти створенню законодавчої бази для українських виробників органічної продукції..
Учасників делегації прийняли на високому рівні.
Гостей вітали президент IFOAM Геральд Герман, мер міста Нюрнберг, державний секретар та міністр сільського господарства Німеччини. Почесну промову виголосила пані Маріан Фішер Бьоль – член ради Європи, комісії з питань сільського господарства та розвитку села.
Італію визнали країною року за критерієм - найбільша площа під органічною продукцією. Під час відкриття виставки виступив міністр сільського господарства Італії.
Виставка нараховувала більше 400 000 експонатів з усього світу і складалася з двох частин: власне BioFach, де були представленні продукти харчування та текстильні товари і новий напрямок органічної косметики Vivaness 2007.
Під час офіційного відкриття відбулося нагородження найбільших ходових органічних продуктів в номінації «Хіт року», куди потрапили продукти певних фірм різних країн Європи.
Після завершення офіційної частини делегації вдалось поспілкуватися з виконавчим директором IFOAM Анджелою Кодл, яка відповіла на ряд запитань Асоціації, щодо її членства в цій міжнародній мережі і пообіцяла повну підтримку у визнанні перших в Україні стандартів органічного виробництва БІОЛан на міжнародному рівні.
Цінними зустрічами для української делегації стали: зустріч з міністром сільського господарства Німеччини Гердом Мюллером, де відбулось обговорення основних тенденцій розвитку сільського господарства Німеччини та можливостей подальшого співробітництва з Україною; зустріч з міністром сільського /г Швейцарії, який представив основні механізми виплати прямих дотацій фермерам та назвав фактичні дані органічного виробництва.
В світі під органічним землеробством зайнято 26 млн. гектарів. Перше місце в світі посідає США, вона має 400 000 га сертифікованих площ, друге – Аргентина, має 300 000 га. і третє - Італія - 120 000 га . В Україні є наразі 240 000 га а за часткою органічних угідь від загальної корисної площі, перші місця посідають такі країни, як: Ліхтенштейн – 26 %, Австрія _ 13% і Швейцарія 11% за часткою сертифікованих площ а також Швейцарія – посідає перше місце в Європі за споживанням органічних продуктів на душу населення.
Взагалі Європа нараховує 6,9 млн. га. – це 2% всіх с/г угідь планети.
Ріст органічних с/г угідь за останні 3 роки збільшився на 7 %, наприклад в Польщі з 2004 року – загальна площа під органічну продукцію збільшилась вдвічі, Литва і Словаків на 75%, Португалія 34%. За кількістю сертифікованої органічної площі Україна наразі займає 9 місце в Європі, після Греції та Чехії. Визнано, що найбільшим попитом органічні продукти користуються в Німеччині, за нею слідує Італія та Франція.
Виходячи з наведених даних та після проведення переговорів з партнером Асоціації дослідницьким інститутом ФІБЛ та Швейцарською програмою з просування імпорту органічних продуктів з третіх країн SIPPO, стало зрозуміло які наступні кроки потрібно зробити для України, щоб здійснювати торгівлю органічними продуктами на міжнародному рівні. Однозначно, що першочерговим кроком має стати прийняття Закону «Про органічне сільське господарство» або відповідного положення.
До цього часу Асоціація «БІОЛан Україна» підготувала платформу для реалізації органічного виробництва в Україні: це збільшення числа виробників, їх навчання, консультування, допомога в проведенні сертифікації, та реалізації продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках. На сьогодні асоціація розробила перші в Україні стандарти органічного с/г, стала одним із засновників сертифікаційної компанії «Органік Стандарт». І от зараз критичний момент, який може стати історичним з точки зору розвитку національного органічного сільського господарства – це прийняття закону. Адже під час візиту нам чітко дали зрозуміти, - якщо буде закон і членство в СОТ , Україна отримає успішний повноцінний доступ до міжнародного ринку.
Менеджер Асоціації
Тетяна Герман
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Приватному виноробу для благородних напоїв
Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.
Фрукти й овочі сонячної Македонії
Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.
16/01/2014
|
210
|
16/01/2014
|
155
|