Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Кримський «Олімп» розливатиме коньяк на Херсонщині
21.07.2014р.

Українська алкогольна компанія «Олімп» перенесла...

Україна готується вийти на ринки Африки та Латинської Америки — експерт
21.07.2014р.

Уряд прикладає зусилля для того, щоб вийти на ринки...

Китайський ринок має хороші перспективи для української молочки - думка
18.07.2014р.

Швидкорослий китайський ринок молочної продукції...

В Україні дорожчають яйця та курятина
18.07.2014р.

Оптові ціни на курячі яйця станом на 15 липня...

Білоруські цукерки та молочку Україна обклала митом
17.07.2014р.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

3067
12.06.2007р. |
„У радості і горі пий пиво”

Такий напис можна прочитати на одному з експонатів першого українського Музею пивоваріння – німецькому кухлі XIX ст. А приблизно 290 років тому у Львові запрацювала перша Львівська броварня, принаймні, така дата зафіксована у найдавніших документах з історії пивоваріння Львова. Тодішній бургомістр дав дозвіл на створення броварного цеху і сказав „варити пиво своє та добре”. Нині працівники „Львівської пивоварні” пишаються своїми традиціями та пильнують таємниці приготування хмільного напою, які передаються з покоління в покоління.

Саме у Львові, в першому українському Музеї пивоваріння, який урочисто відкрито 14 жовтня 2005 р. у день 290-річчя „Львівської пивоварні”, Ви матимете змогу прочитати Статут Львівських акціонерів товариства броварів 1897 р., побачити легендарну гальбу «Зоську» кінця XIX ст., названу на честь дружини колишнього власника броварні Домса, а також кухлі, старовинне обладнання для виробництва та зберігання пива, багату колекцію пивних етикеток та переглянути найцікавіший експонат – рецептурну книгу записів головного пивовара, яка датується початком XX ст.

На урочистому відкритті єдиного в Україні Музею пивоваріння були присутні інвестори, власники пивоварні, представники місцевої влади та гості міста. Інсценізоване дійство про початки заснування пивоварного цеху надало святу особливої атмосфери та повернуло глядачів дійства в далекі часи, коли пиво варили ченці, а містом їздили стародавні вози з мішками хмелю та діжками пива.

Врізка:

Пивоваріння у Львові розвивалось на початку XV ст. У Книзі обліку ремісничої діяльності зареєстровано відомості про те, що перші цехи броварів існували ще з 1382 р. У 1425 р. було укладено перший статут цеху броварів. У другій половині XVIII ст. граф Станіслав Потоцький дозволив ченцям-єзуїтам, які оселились в його володіннях, побудувати броварню, яка працює дотепер. Монастир та броварня були побудовані біля чотирьох артезіанських свердловин. Нині львівське пиво вариться саме з цієї води, яка проходить багаторівневе очищення, в тому числі крізь фільтр з піском.

Особливості варіння пива

Нині відомо, що для того, щоб зварити пиво, потрібно п’ять складових: солод, чиста вода, добрий хміль, якісні дріжджі і, як стверджує менеджер з якості Львівської пивоварні Оксана Дідик, найважливіша складова – душа пивовара. Адже пиво – живий продукт, який потребує особливої уваги.

Варниця Львівської пивоварні, обладнана сучасним обладнанням чеського виробництва, розташована в одній з найдавніших будівель, що збереглися (1906 р.). Всі процеси, які відбуваються у варниці сучасної пивоварні, автоматизовані (спостереження ведуться з пульта керування комп’ютера).

Залежно від того, яке пиво хоче виготовити пивовар, саме тут закладається сировина. В установку з бункерів подається солод (пророслі та висушені зерна ячменю або пшениці) різних сортів: ячмінний – світлий і карамельний та пшеничний, в різних пропорціях, залежно від сорту пива та його властивостей. Якщо пиво варитимуть світле, то додають світлий солод, якщо темне – карамельний або палений. Подрібнення солоду проводять для покращення процесу вилучення з нього екстрактивних речовин, які переходять в розчин при затиранні (процес витримки пива в заторному чані).

В одну ємкість закладають близько 8,5 тонни подрібненого солоду. Далі солод змішують з водою у заторному чані та витримують при певній температурі, адже від цього залежатимуть смакові властивості пива.

Затор(суміш води з дробленим солодом) надходитьу фільтраційний чан з дірчастим дном, де відбувається відділення подрібненого солоду (дробини) від рідини (сусла).Сусломназивають розчин, який містить цукри, що утворилися під час затирання солоду. А вже у сусловарний котел додають основний продукт, який додає пиву гіркоти – хміль. Львівські пивовари використовують різні хмелепродукти для того, щоб пиво мало гіркий, хмелевий аромат.

Далі сусло, яке, як того вимагає технологія, кипить 90 хв., передають на стадію бродіння в бродильні танки, саме там відбуваються процеси бродіння, доброджування та дозрівання пива. Пиво бродить і доброджує в одній ємкості. Бродіння – процес зброджування цукрів сусла дріжджами, в результаті чого утворюється алкоголь і вуглекислота, який триває 7 днів. Далі йде процес доброджування – формування смаку і аромату пива, а також насичення його вуглекислотою. Пиво охолоджують до дуже низьких температур, відбувається процес біологічної стабілізації пива. На території „Львівської пивоварні” працює 24 бродильні танки (умовно 250 тис. ящиків пива в одному танку).

Пиво бродить, витримується, а тоді – фільтрується (звільняється від залишкових дріжджів, залишків білку), після чого стає прозорим і набуває відповідного блиску. Далі практично готове пиво передають у форфаси – ємкості, в яких воно зберігається певний період часу до моменту розливу в пляшки чи кеги.

Центральна виробнича лабораторія

За контроль якості пивної продукції на „Львівській пивоварні” відповідає головний пивовар, розповідає О. Дідик, проводячи в приміщення Центральної виробничої лабораторії, яка має два відділи. Саме тут визначають пиво, яке „може захворіти”, і проводять такі аналізи: фізико-хімічні, мікробіологічні та сенсорну оцінку. Процесам можливого „захворювання” пива можна запобігти і „вилікувати” напій, втрутившись у виробничий процес. Звичайно, що якість перебігу технологічного процесу виготовлення пива визначається за допомогою спеціального обладнання.

На „Львівській  пивоварні” працює також власна група дегустаторів, яка складається з 12 осіб. Це люди, які пройшли спеціальне навчання, адже щоб стати кваліфікованим дегустатором, треба вміти розрізняти 20 запахів.

У мікробіологічному відділенні лабораторії працівники пивоварні слідкують за здоров’ям дріжджів. Саме вони продукують основну масу ароматичних речовин, які містяться в напої. От тільки расу дріжджів підприємства тримають у суворій таємниці. В посівній лабораторії дріжджі проходять також спеціальну перевірку на наявність інфекції, яка могла б з’явитись, наприклад, в процесі транспортування.

Кімната стійкості пива

Для того, щоб проконтролювати якість пива, розлитого протягом року, львівські пивовари зберігають його у спеціальному приміщенні. Якщо споживач чимось незадоволений, то можна з’ясуватипричину, проаналізувавши певний зразок. На львівському підприємстві існує інтегрована система управління якістю і довкіллям, тому думка споживача є дуже важливою.

Працівники підприємства переконані, що від інших броварень їх відрізняє цікава історія та давня традиція, а в стінах Музею сучасного типу, відкритого на території ВАТ „Львівська пивоварня”, витає дух справжньої легенди, і там продовжують досліджувати невідомі сторінки становлення та розвитку пивоварної галузі в Україні.

Оксана Сворик.

Теги та ключові фрази
ыгратьв пий пиво пылснер, хмелевий продукт, що таке форфаси, львівська пивоварня затирання солоду, Львів пиво 19 сторіччя, зі статуту цеху броварів, що відбувається з пивом у форфасах, як зварити пиво, виробнича лабораторія на львівській пивоварні, Оксана дідик, Львів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
 Реклама: |
При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.