Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...
Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...
Наша команда прийняла рішення про проведення...
11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Щороку до Києва на виставки «ІНПРОДМАШ. УПАКОВКА”з’їжджаються компанії з різних куточків світу, щоб продемонструвати сучасне обладнання і технології харчової та переробної промисловості, пакувальне обладнання, харчову упаковку і матеріали. Завдяки об’єднанню галузей переробки та упаковки продуктів харчування, тут мають змогу зустрітись та обмінятись досвідом компанії-виробники, фахівці галузі, запропонувати новинки у сфері технологій чи просто нагадати про себе. Адже „ІНПРОДМАШ. УПАКОВКА” правдиво вважаються найбільш презентабельними виставковими заходами в галузі харчового машинобудування в Україні.
Цього року 14-а Міжнародна спеціалізована виставка обладнання і технологій для харчової промисловості «ІНПРОДМАШ’ 2005» та 6-а Міжнародна спеціалізована виставка обладнання і технологій для упаковки «УПАКОВКА’ 2005» булла доповнена експозицією „Флексографія і спеціальні види друку” – обладнання для повноколірного, монохромного та флексодруку, витратні матеріали та друкарські послуги.
Вперше за своє існування виставка проводилась у більш просторому виставковому комплексі, оскільки зал у Пушкінському парку вже не вміщував усіх бажаючих. „ІНПРОДМАШ. УПАКОВКА’2005” відбулась 12 – 15 вересня в київському „Міжнародному виставковому центрі” і зайняла площу 8 000 кв.м. Участь у виставці взяло понад 170 компаній з 18 країн: Австрії, Білорусі, Болгарії, Великобританії, Німеччини, Індії, Італії, Нідерландів, Польщі, України, Росії, США, Франції, Швейцарії, Чехії та ін. Організаторами виставок є компанія „АККО Інтернешнл” спільно з Представництвом Messe Dusseldorf GmbH в Україні.
На церемонії урочистого відкриття виставок були присутні заступник міністра аграрної політики України Віктор Пабат, перший заступник голови Державного департаменту продовольства України Юрій Кіщак, віце-президент Торгово-промислової палати України Валерій Білий та керівник проекту Messe Dusseldorf GmbH Дітмар Терфіль.
Як зазначив заступник міністра аграрної політики України, нині, проводячи виставки такого масштабу, потрібно змінювати психологію виробника, роблячи акцент на модернізації виробництва, глибинній переробці та якості продукції. Віктор Пабат зазначив, що цьогорічна виставка націлена на передові технології, тут більше нового обладнання. І нехай наше вітчизняне обладнання нині подекуди поступається закордонному, однак лише високотоварне виробництво гарантуватиме успіх продовольчої безпеки держави. Щодо державної підтримки, то міністр аграрної політики повідомив, що на наступний рік формується бюджет, який мав би забезпечити належний рівень виробництва (йдеться про 3,7 млрд. грн. та понад 1,5 млн. робочих місць).
За словами Вероніки Іванової, керівника рекламно-інформаційної служби „АККО Інтернешнл”, вже нині закордонні партнери, учасники експозиції, асоціюють об’єднані виставки „ІНПРОДМАШ. УПАКОВКА” з найбільшими в Україні. „З кожним роком кількість експонентів збільшується, – розповідає Вероніка Іванова, – учасники готуються до неї як до провідної виставки в Україні. Цього року виставкова площа збільшилась майже вдвічі, а кількість експонентів зросла в 1,5 раза. До провідників галузі – країн Австрія, Німеччина, Польща, Швейцарія – приєднались такі країни, як Нідерланди, Турція, Чорногорія, Сербія, Фінляндія.
Нині ми відчуваємо потребу у розширенні експозиції, яка об’єднує дві галузі. Зважаючи на масштабність виставок, зацікавлення відвідувачів до певних видів пакувальної продукції, розглядається можливість проводити на майбутнє дві окремі виставки. Майже 70% експонентів є постійними учасниками, і це свідчить про ефективність цих бізнес-форумів, а також про високий рівень їх проведення. Серед учасників – вітчизняні та іноземні лідери виробництва обладнання для харчової промисловості і упаковки. Вже відомі точні дати проведення наступної виставки: 11-14 вересня 2006 р. Учасники вже нині резервують місця, збільшуючи виставкову площу”.
Слід зауважити, що на виставці найбільш повно було представлено спектр обладнання для м’ясо-молочної, хлібопекарної, кондитерської, консервної промисловостей, ліній для виробництва макаронної продукції, спецій та харчових добавок, а також обладнання для упаковки продуктів харчування, виробництва пластикової тари і упаковки, пакувальні матеріали та технології. На виставкових стендах можна було не лише оглянути презентовану продукцію компаній, але й отримати детальну консультацію щодо технології виробництва та переробки. З кожним роком зростає інтерес іноземних виробників переробного та пакувального обладнання до українського ринку. Тішить також те, що в Україні все ж з’являються технології та виробництва, здатні конкурувати з продукцією всесвітньовідомих компаній.
У рамках виставки „ІНПРОДМАШ. УПАКОВКА’2005” відбулось засідання директорів м’ясопереробних виробництв, організоване Українською спілкою об’єднань, організацій і підприємств з виробництва продовольчих товарів (об’єднує понад 250 багатопрофільних підприємств-виробників і постачальників понад 2 500 різноманітних продуктів харчування), на якому обговорювались проблеми вступу України до СОТ.
Учасники виставки INPRODMASH. UPAKOVKA’ 2005
INPRODMASH. UPAKOVKA зарекомендувала себе як потужний і престижний захід у сфері харчової та переробної промисловостей та вже кілька років поспіль є місцем зустрічі фахівців різноманітних галузей та напрямків.
Компанія „Матімекс-Україна” представила на виставці революційну технологію – лінію сосисочних виробів німецької компанії Handtmann– виробника обладнання для м’ясопереробної промисловості. Handtmann є компанією №1 у своїй галузі і вже понад 100 років вкладає інвестиції в інноваційні технології для виробництва машин, які на сьогодні вважаються найпотужнішими у цілому світі.
Як розповів технічний директор компанії „Матімекс-Україна” Валерій Чернокозінський, запропонована на виставці технологія Handtmann ще ніде не застосовувалась і аналогів лінії нині не існує. Особливість цієї технології полягає у виготовленні сосисок та сардельок без оболонки.
„Оболонка як така – присутня, але наноситься вона у вигляді гелю, який твердне і утворює їстівну оболонку. Доки продукт пересувається по жолобу, оболонка застигає, – розповів Валерій Чернокозінський про принцип роботи лінії. – Датська фірма розробила гель з морських водоростей і запатентувала цю технологію, правом на яку володіє німецька компанія.
Лінія добре підходить для сирокопчених, сиров’ялених і напівкопчених продуктів та забезпечує значний економічний ефект при їх виробництві. Основним є те, що на даному устаткуванні не застосовують поліамідні, целофанові, колагенові або інші штучні оболонки. Система є досить дорогою, тому дозволити собі купити її можуть потужні заводи та комбінати. Залежно від продукту, потужність цієї лінії складає від 720 кг до 2000 кг ковбасних виробів за годину. Дане обладнання має ще одну особливість: зазвичай сирокопчені ковбаси дозрівають у спеціальних клімокамерах досить довго (до 20 днів), натомість завдяки даній технології волога швидко випаровується, і вже через 3 дні сирокопчений продукт потрапляє в магазин”.
Компанія „Матімекс-Україна” є потужним гравцем, який вже 11 років поспіль представляє на українському ринку якісне обладнання для м’ясопереробної та харчової промисловості таких всесвітньовідомих марок, як Handtmann, Autotherm, Poly-Clip, Laska, Maja, Inotec, MeatMaster. „Матімекс-Україна” пропонує весь спектр послуг щодо забезпечення м’ясопереробних підприємств: від технологічної підтримки при використанні спецій та добавок до продажу, налагодження, монтажу та сервісу обладнання для своїх партнерів.
Надзвичайно цікаво та оригінально було оформлено стенд німецьких компаній SHULTE Lebensmitteltechnik та Fessmann Group. Компанія SHULTE лише виходить на український ринок і пропонує установки для м’ясокомбінатів, планування, проектування свинокомплексів, технології та обладнання для м’ясо-, рибо- та птахопереробки. Нині компанія вже має два замовлення на будівництво заводів в Білорусі. Компанія Fessmann Groupпредставила високотехнологічні системи для копчення, варіння і охолодження м’ясопродуктів.
Доволі широко було представлено інгредієнти та спеції для харчової промисловості, зокрема для м’ясопереробної галузі. На стенді офіційного представника чеської фірми TRUMF-Інтернешнл компанії „Трумф-Центр”запропонували новинки: харчові добавки для м’ясопереробної промисловості: групи варених ковбас, напівкопченої продукції та шинки. За словами директора „Трумф-Центр” Володимира Головачевського, представлені новинки нині гідно конкурують за якістю з добавками інших виробників. Компанія має великий потенціал наукових співробітників, які займаються маркетинговими дослідженнями, вивчають проблеми українського ринку м’ясної промисловості. Компанія постачає як харчові добавки, так і сучасні технології для м’ясо- та консервнопереробної промисловостей.
Компанія СПТ „Цитрон”, яка представляє в Україні продукцію найавторитетніших європейських виробників харчових добавок та інгредієнтів, спільно з німецькою компанією, розробили комплексну суміш – емульгатор Цитрогель 40 для м’ясної промисловості.Олег Ляшенко, директор напрямку харчових технологій СПТ „Цитрон”: „Використовуючи цитромікс, воду та соняшникову олію можна виготовити гель, який за щільністю консистенції нагадує зефір. Особливість розробленої маси полягає в тому, що вона не боїться високих температур, на відміну від емульсій, розроблених на гідроколоїдах. Така розробка є доволі актуальною для м’ясовиробників, адже дозволяє заміну дорогої м’ясної сировини. Використання Цитрогелю 40 покращує жирність, енергетичну цінність продукту. Заміна м’ясної сировини відбувається до 25%. Аналогів цьому емульгатору для жирових емульсій немає”.
Компанія має ще одну новинку: на стадії розробки, отримання відповідної сертифікації перебуває пекарський порошок для кондитерської промисловості, який, впевнені представники СПТ „Цитрон”, успішно конкуруватиме із західними аналогами за ціною зі збереженням відповідної якості. Порошок виготовлений на основі фосфатів німецької фірми „Буденхайм”. „Щодо цьогорічної виставки, то приємно вразила кількість відвідувачів, ми вже успішно уклали кілька контрактів, – розповів Олег Олександрович. – Завжди стараємось бути присутніми на подібних виставках, щоб орієнтуватись, хто новий з’явився на ринку, хто з якихось причин зник з поля зору”.
В рамках виставки представники ВАТ „Аромадон” – російського виробника інгредієнтів для харчової індустрії, провели невеличку прес-конференцію, на якій всі бажаючі мали можливість ознайомитись з достатньо широким асортиментом комплексних сумішей, приправ для м’ясопродуктів, функціональними та смакоароматичними добавками, а також продегустувати смачну ковбасну продукцію.
Фірма „А.М.В. Україна” – офіційний представник фірми DUDA(Польща), яка спеціалізується на виробництві функціональних сумішей і приправ для виготовлення ковбасних, м’ясних, рибних виробів та напівфабрикатів із січеного м’яса, представила в цьому році, окрім приправ, які успішно реалізуються на ринку, нові приправи для риби та пельменів. За словами заступника директора „А.М.В. Україна” Бориса Понуркевича, цьогорічна виставка має велике значення для фірми, адже відбулось багато знайомств, зустрічей з клієнтами, обговорень спільних проектів.
Що ж до пакувальної продукції для харчової промисловості та обладнання для упаковки, то з кожним роком попит на цьому сегменті ринку зростає. Змінюється сама упаковка, змінюються й технології її виготовлення.
Новинку – їстівну оболонку для сосисок марки „Альфа” представив на виставці Торговий Дім „Білкозин”, який пропонує широкий асортимент білкових ковбасних оболонок українського та російського виробництва. Колагенова оболонка для сосисок і сардельок виготовлена з високоякісного яловичого колагену, має традиційну пряму форму і підходить для виготовлення будь-якого виду сардельок, сосисок та копчених ковбасок. Достатньо цупка стінка оболонки дозволяє широко застосовувати продукт на формувальному обладнанні доволі широкого спектру.
Штучні ковбасні оболонки – „ХУККІ” для відповідного сегменту ринку презентувало на своєму стенді ТОВ „Літо” – офіційний представник німецької компанії HUKKI. Компанія лише входить на український ринок і брала участь у виставці вперше. „Йдеться про так звані, „елітні ковбаси”, – розповів комерційний директор ТОВ „Літо” Ігор Герей. – Особливість даної оболонки в тому, що при виготовленні відбувається поєднання калогену з тканинною основою (текстиль/шовк/целюлоза), за рахунок чого вона не рветься, не тріскається, тобто чудово надається для виробництва. Доходи споживачів зростають, і споживчі витрати, в тому числі на ковбасу збільшуються, тому ми пропонуємо на українському ринку особливу продукцію, яка надає ковбасним виробам привабливий зовнішній вигляд, що відіграє значну роль при виборі того чи іншого продукту споживачем. Таку оболонку виготовляє лише один завод в Німеччині, і ми маємо ексклюзивне право представляти її в Україні”. Представники ТОВ „Літо” зізнались, що задоволені участю в експозиції, адже відчули неабиякий інтерес виробників ковбасних виробів до пропонованої продукції.
Нові ідеї упаковки демонструвала на своєму стенді компанія „Сілд Ейр (Україна) Лімітед”, підрозділ харчової упаковки Сryovac, яка представляє в Україні весь спектр пакувального обладнання та матеріалів для молочної, м’ясної та рибної промисловостей. Сергій Бруяка, інженер технічного обслуговування систем та устаткування компанії: „Тенденція нинішнього ринку пакувальної продукції така, що пакувальні матеріали стають більш зручними у використанні, вирізняються нетрадиційним, гарним зовнішнім виглядом і головне – забезпечують надійний захист продукції та тривалі терміни зберігання. Ми пропонуємо обладнання достатньо нове для України, яке вже успішно використовується в Європі.
Найпопулярнішою розробкою нашої компанії на виставковому стенді є пакувальне обладнання з технологією Darfresh.
Ми підтримуємо тісні контакти із закордонними спеціалістами, пропонуємо фахову підтримку не лише щодо пакувальних матеріалів та обладнання, а й з технології виробництва м’ясо-молочної промисловості”.
Одним з безперечних лідерів у сфері виробництва високоякісної оболонки в Україні являється компанія «Полі-Пак», яка вже більше 17 років працює на ринку пакувальних матеріалів для харчової промисловості, а з 1998 р. виробляє поліамідні термоусадочні оболонки для всіх видів сосисок, сардельок та варених ковбас. На підприємстві працює свій науково-дослідний центр компанії, який постійно займається удосконаленням споживчих властивостей продукції, а також розробкою нових видів оболонок та інших пакувальних матеріалів. Компанія співпрацює з багатьма м’ясокомбінатами, такими підприємствами як: „Ювілейний”, „Берізка”, „Луганськм’ясопром”, Русанівський м’ясокомбінат тощо.
На виставці «Інпродмаш. Упаковка» компанія представляє свою продукцію втретє. Комерційний директор ТзОВ «Полі-Пак» Оксана Борисова: «Відвідувачам виставки було представлено широкий ассортимент нашої продукції, вони змогли ознайомитись не тільки зі зразками нових видів оболонок для ковбас та сосисок, а також з новим видом упаковки – термоусадочними вакуумними пакетами для м’ясних виробів. Участь у виставці дозволяє представникам компанії плідно поспілкуватись і обговорити поточні питання з нашими постійними клієнтами, вигідно подати свою продукцію потенційним клієнтам, а також обмінятись свіжими ідеями та налагодити перспективну ділову співпрацю».
Цікаве високотехнологічне обладнання, флексографічні друкарські машини, ламінатори та спеціальне обладнання для пакувальної промисловості пропонує й італійська компанія Bielloni Castello/Dolci Extrusion.Йдеться про ексклюзивне обладнання для виготовлення плоскощільовим екструзійним методом та методом роздуву полімерної плівки (від 1 до 9 шарів) для харчової промисловості зокрема. Микола Карпенко, представник компанії Bielloni Converting і DOLCI EXTRUSION в СНД та країнах Балтії: „Продукція компанії відома на теренах колишнього Радянського Союзу ще з 1962 р. Ми пропонуємо українському споживачеві всю гаму обладнання, необхідного для випуску полімерної упаковки для харчової промисловості. На ринку України нас вже знають. Беремо участь у виставці з метою зафіксувати іміджеву участь і просто нагадати про себе.
Нині пропонуємо цікаві технології. Це багатошарові плівки, виготовлені каст-методом для вакуумної упаковки. Ми просуваємо цей тип обладнання в Україні, бо відчуваємо, що тут конкуренція слабка, а споживача можна переконати у необхідності цієї продукції для харчової промисловості. Також пропонуємо достатньо відоме обладнання компанії – лінії для виробництва стрейч-плівок, в цій сфері впевнено конкуруємо з обладнанням відомих німецьких компаній і навіть позиціонуємо себе вище за них”.
Оксана Сворик,
Оксана Сашук
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Приватному виноробу для благородних напоїв
Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.
Фрукти й овочі сонячної Македонії
Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.
24/03/2021
|
113
|
17/12/2020
|
52
|
17/12/2020
|
106
|
17/12/2020
|
45
|