Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Щедрі 10 днів від WorldFood Ukraine - дегустації в подарунок
12.08.2014р.

Підтвердіть, що саме ваша продукція найсмачніша, на...

До уваги всіх фахівців харчової індустрії!
12.08.2014р.

Змінилося місце проведення головних виставок...

Кримчани просять в України молоко
12.08.2014р.

Деяким українським підприємствам можуть дозволити...

В Україні очікується рекордний урожай груш за останнє десятиліття
12.08.2014р.

Міжнародні експерти прогнозують, що валовий збір...

Білорусь скасувала ліцензування української продукції
11.08.2014р.

Ліцензування імпорту українських товарів в...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1851
31.05.2007р. |
Втретє – вже традиція

Представники плодоовочевого бізнесу з України та інших країн зібралися 5–6 грудня цього року в Києві на вже традиційну конференцію-виставку «Овочі та фрукти України–2006. Відкритий ринок». Її організаторами виступив тижневик «Агроогляд: овочі та фрукти» за підтримки Проекту аграрного маркетингу (ПАМ) і Національного комплексу «Експоцентр України».

Плодоовочевий ринок нашої країни нині знаходиться серед лідерів за темпами зростання. Він розвивається швидше, ніж інші сегменти агропромислового комплексу, а його обсяг в 2006 році на 35% перевищував зерновий ринок, забезпечуючи четверту частину всіх грошей, що надходять у сільську місцевість. Упродовж найближчих років, за оцінками експертів ПАМ, експорт плодоовочевої продукції зможе давати Україні більші валютні надходження, ніж зерновий та масложировий бізнес разом.

Саме плодоовочева галузь, яка дає найбільший прибуток з гектара, дає змогу створювати велику кількість робочих місць та відроджувати село. Крім того, плодоовочевий сектор залишається одним з найбільш інвестиційно-привабливих секторів економіки. При зниженні темпів зростання більшості галузей сільського господарства, плодоовочевий сектор є чи не єдиним, куди стабільно надходять значні інвестиції. За оцінками ПАМ, не зважаючи на неврожай фруктів у 2006 році, плодоовочевий бізнес України зріс в поточному році на 15–17% за рахунок значного зростання виробництва та переробки овочів та ягід. Але цій надважливій галузі приділяється обмаль уваги з боку політиків та експертів.

Більш того, в 2005 році без відповідних консультацій з представниками плодоовочевого бізнесу було різко зменшено ставки імпортного мита на ввезення свіжої та переробленої плодоовочевої продукції. Наприклад, мито на традиційні для України яблука знизили до 5%, широко відкривши двері для польської та іншої імпортної продукції,що призвело до зростання імпорту в сотні разів саме тоді, коли вітчизняні інвестори почали вкладати значні кошти у виробництво яблук в Україні.

Працюючи понад три роки в Україні, ПАМ виступав одним з небагатьох механізмів підтримки галузі та стимулювання її розвитку, створивши інноваційну систему ринкової інформації, що не має аналогів у Східній Європі, та надаючи постійно технічну допомогу з новітніх технологій вирощування, зберігання, сортування, пакування та маркетингу овочів, фруктів та ягід. Через систему тренінгів та практичних навчальних семінарів пройшли понад десять тисяч фахівців плодоовочевого бізнесу нашої країни, і навіть фахівці з сусідніх країн. Багато клієнтів ПАМ за три роки співпраці з проектом потроїли площі під плодоовочевою продукцією та створили тисячі нових робочих місць у сільській місцевості. Та й, врешті, галузь отримала найбільшу в Східній Європі спеціалізовану плодоовочеву конференцію для професіоналів та виставку для всього плодоовочевого бізнесу.

Вперше учасники плодоовочевого бізнесу зібралися на конференцію «Овочі та фрукти України: ринок нових можливостей» наприкінці 2004 року. Вона виявилася успішною і наступного року мала своє продовження. Цього року вже третя конференція була поєднана, як і торік, з повноцінною виставкою у Національному комплексі «Експоцентр України». Таке поєднання дало можливість не тільки довідатися про нові технології та тенденції в плодоовочевому бізнесі, а й наочно ознайомитися з ними, а також поспілкуватися з компаніями-постачальниками цих технологій. На виставці та на конференції, поряд з вітчизняними, представлялося чимало закордонних компаній, які мають багаті традиції та величезний досвід у плодоовочевому бізнесі.

 

Програма конференції була доволі насичена. Вона передбачала обговорення таких тем, як стан, тенденції та стратегічні перспективи розвитку плодоовочевого бізнесу України; експортний та імпортний потенціал вітчизняного плодоовочевого ринку; новинки плодоовочевого бізнесу; технології виробництва та зберігання плодоовочевої продукції тощо. До неї введено спеціалізовані форуми, які надавали можливість у колі провідних фахівців галузі одержати інформацію з питань післязбиральної доробки, зберігання, охолодження і вирощування овочів, фруктів і ягід, а також подискутувати на цю тему.

Тут можна було зустріти фермерів та інших виробників овочів і фруктів, представників підприємств гуртової торгівлі, супермаркетів, переробних підприємств, виробників та постачальників тари та сільськогосподарської техніки, науковців тощо. А компанії-постачальники представили насіння, добрива, а також пакування, сільськогосподарську техніку й інше устаткування для плодоовочевого бізнесу. Так, голландська компанія «Алраунд Веждетебл Просесінг» (AllroundVegetableProcessing) пропонувала машини власного виробництва для сухого очищення, сортування та фасування, а також ящикоперекидні та завантажувальні елеватори, іншу продукцію. З новітнім обладнанням для переробки плодоовочевої продукції та пакувальними технологіями для отримання м’ясних, рибних та овочевих консервів тривалого користування можна було ознайомитися на стенді фірми «МТС-Експо».

Широкий спектр поліетиленової та поліпропіленової тари, лиття виробів з пластмас для м’ясо-молочної, хлібопекарської та кондитерської промисловості пропонувало на виставці підприємство «Сторпласт» із Львівщині. Як сказав директор підприємства Василь Дячик, фірма працює на ринку поліпропіленової тари з 2002 року. Першою продукцією були горілчані ящики. Коли лікеро-горілчані заводи перейшли на плівкове пакування, структура виробництва трохи змінилась, і водночас, розширився асортимент продукції. На підприємстві налагодили виробництво ящиків найрізноманітніших форм і місткості, а також відер та іншого посуду для продукції різних галузей харчової та переробної промисловості: хліба, м’яса і ковбас, овочів та ягід, молокопродуктів тощо. Тарою «Сторпласту» користуються численні пекарні та хлібокомбінати в різних куточках України, молокозаводи та тепличні комбінати, зокрема, такі потужні, як «Комо», «Провесінь» та інші. «Продукцію, аналогічну нашій, – зауважив Василь Дячик, – важко знайти в Україні. Її особливістю є багаторазове використання, стійкість та витривалість в експлуатації – вистачить на десяток років».

Гуртовики та переробники, які відвідали виставку чи брали участь у конференції, мали можливість налагодити контакти з постачальниками овочів і фруктів, устаткування, а також покупцями своєї продукції. Виставка була чудовою нагодою для зустрічей і дискусій, а також спілкування у вільній обстановці.

Олесь Фолюш

 

Теги та ключові фрази
сегменти плодоовочевого ринку


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
 Реклама: | Кредит наличными без справок. Потребительский кредит наличными bnkcredit.ru.
При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.