Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
ХАРЧОВИК: Наш промо-код на WorldFood Ukraine 2016
21.10.2016р.

Редакція галузевих видань - «Харчовика», «Пекарні та...

Акційна пропозиція до 1 грудня!
17.10.2016р.

Розпочався період передплати на 2017 рік!

Українські вчені вивели сорт озимої пшениці з врожайністю 120 ц/га
17.10.2016р.

На Херсонщині науковці-селекціонери Інституту...

Цьогоріч ціни на гранати стануть занадто високими
17.10.2016р.

Поставки гранатів в країну скорочуються вже не...

Яйця подорожчали на 27,7%
12.10.2016р.

В період з 30 вересня по 10 жовтня в Україні на 27,7%...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

6949
30.05.2007р. |
Вік живи – вік навчайся

Від того, наскільки працівник компанії чи заводу провадить свою діяльність у ногу з часом та розвитком певної сфери діяльності, залежатиме до певної міри успіх бізнесу підприємства. Заняття для фахівців підприємств харчової галузі у вигляді курсів підвищення кваліфікації та навчально-консультаційних семінарів щороку проводить Одеський інститут післядипломної освіти Національного університету харчових технологій. На заняттях  фахово подають найновішу інформацію щодо перспективних технологій, обладнання, харчових інгредієнтів, порядку та методів контролю якості та безпечності продукції.

У рамках цьогорічної виставки „Весь світ харчування” (31 жовтня – 2 листопада 2006 р.) відбувся науково-практичний семінар на тему „Харчова індустрія – сучасний стан та перспективи розвитку”. Тематично доповіді було поділено на чотири блоки:

– перспективні технології харчових продуктів, загальні питання стандартизації;

– новітнє устаткування для харчових галузей;

– тара та пакувальні матеріали для харчової продукції;

– інгредієнти для забезпечення якості та біологічної цінності харчових продуктів.

Організатором науково-практичного семінару став Одеський інститут післядипломної освіти НУХТ спільно з ВК „Прем’єр-Експо”. Про роботу навчального закладу та проведення подібних науково-практичних заходів розповіла завідувач кафедри харчових технологій, агрономії та інженерії Людмила Стоянова.

– Як часто і для кого проводяться такі семінари?

– Одеський інститут післядипломної освіти є окремою ланкою структури Національного університету харчових технологій. Загалом, інститут існує 28 років: спочатку він був філіалом Київського інституту, а з 2001 року увійшов до складу Національного університету харчових технологій.

За час своєї діяльності в інституті завжди навчали спеціалістів харчової промисловості. На кафедрі ринкової економіки готують менеджерів, фахівців економічних, кадрових служб, бухгалтерів тощо.

Кафедра харчових технологій, інженерії та агрономії підвищує кваліфікацію працівників ряду галузей харчової промисловості. В нашому навчальному закладі проходять перепідготовку спеціалісти консервної, безалкогольної та виноробної галузей (мікробіологи, технологи, хіміки). Віднедавна готуємо лаборантів, інженерів, зав. лабораторій водоканалів. Адже вода є необхідним компонентом харчових продуктів, від її якості залежить також і  якість та безпечність харчових продуктів.

Окрім того, у нас навчають спеціалістів-виноградарів та агрономів. Наше завдання – донести фахівцям новинки технології, обладнання, щоб вони органічно вписувалися в науковий розвиток галузі. Скажімо, останнім часом серед фахівців консервних та безалкогольних підприємств найпопулярнішим є асептичний метод консервування. Це перспективний напрям у харчовій промисловості, про який розповідаємо, разом вивчаємо, щоб впроваджувати у виробництво. Завдяки цьому методу зберігається харчова цінність продуктів, органолептичні властивості соків, паст, пюре тощо. Асептичний метод консервування дасть змогу підприємствам заготовляти напівфабрикати для забезпечення круглорічної роботи.

Розповідаємо про методи, схеми мікробіологічного, хімічного контролю, про системи управління якістю та безпечністю харчових продуктів. Нині в Україні затверджено стандарти на системи менеджменту навколишнього середовища. Про екологію турбуються, отже, жодне підприємство не відкриватиметься без погодження з управлінням охорони навколишнього середовища. Нині можна також впроваджувати інтегровані системи менеджменту якості, безпечності продукції та безпеки навколишнього середовища.

Навчаємо також наших технологів робити різноманітні технологічні розрахунки, допомагаємо розробляти нові технології, рецептури, нормативну документацію на виробництво нових видів продуктів.

Крім семінарів та курсів підвищення кваліфікації, співпрацюємо з виставковими компаніями і проводимо науково-практичні семінари для фахівців харчових підприємств під час виставок, беремо участь у проведенні дегустаційних конкурсів. Щороку з  підприємствами консервної промисловості проводимо в Одесі у нашому інституті науково-практичні семінари для керівників та провідних фахівців. Цього року такий семінар провели також для керівників і провідних фахівців заводів, які входять до  складу „Укрпродспілки”, а це – і безалкогольна галузь, і заводи, які випускають майонези, томатні соуси, гірчицю, хрін, кондитерські вироби тощо.  На такі семінари ми запрошуємо представників тих провідних фірм (і вітчизняних, й іноземних), які випускають найсучасніше обладнання, розробляють новітні технології, постачають харчові інгредієнти, тару, пакувальні матеріали. Як правило, після таких семінарів, ми проводимо для учасників семінару екскурсії на найкращі Одеські заводи харчової та переробної промисловості.

– Наскільки активно і охоче навчаються фахівці харчових підприємств?

– На жаль, нині багато підприємств ігнорують інформаційні листи з графіком та тематикою наших занять (двічі на рік відправляємо до двох тисяч листів). Фахівці намагаються переконати керівників у необхідності навчання. Без корисних знань про новинки галузі, спеціальні розробки неможливо бути конкурентоспроможним на ринку. Але часто листи, які потрапляють до рук інвестора чи керівника, чомусь не знаходять відгуків. Фахівці збираються на семінари, але, на жаль, недостатньо активно. На такі речі не слід шкодувати грошей, тому що вони окупляться сторицею.

Безкоштовними науково-практичні семінари є для об’єднань, корпорацій, асоціацій, які оформлюють держзамовлення („Укроліяпром”, „Укрсадвинпром”, „Укпродспілка” тощо). Тижневі семінари не є дорожчими, аніж ті, дводенні, які проводять приватні структури, в той же час вони високоінформативні. Слід зауважити, що не завжди кількість учасників, які не оплачують навчання, є більшою від тих, які оплачують за навчання. Мабуть, спрацьовує такий підхід: якщо кошеня подарують на зупинці, навряд чи його хтось візьме, а коли продадуть – то куплять.

Одеський інститут післядипломної освіти НУХТ пропонує п’ятиденне навчання для таких категорій спеціалістів, як керівники, головні інженери, головні технологи, технологи, завідувачі лабораторій, мікробіологи, хіміки, начальники цехів, змінні інженери, працівники економічних та кадрових служб, а також двох-та тритижневі курси підвищення кваліфікації з видачею посвідчень встановленої форми за результатами іспитів.

Крім того, інститут пропонує проведення виїзних семінарів на підприємствах за їх замовленням та надає допомогу у розробці документації на виробництво нових видів продукції.

Оксана Сворик

 

Теги та ключові фрази
приклад з літератури вік живи учися, вік живи вік учись приклад з літератури, вік живи вік учись приклад з літератури зно, вік живи вік учись приклад, вік живи вік учись твір приклад з літератури, приклади з літературивік живи віік учись, вік живи вік учись зно, приклад з літератури вік живи вік учись, приклади із літератури для зно на тему вік живи-вік учись, твір вік живи вік учись зно
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.