Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Україна скоротила імпорт пальмової олії на 7%
21.12.2018р.

Протягом перших двох місяців поточного 2018/19 сезону...

В Україні вироблено 1,64 млн тонн цукру
21.12.2018р.

Українські цукрозаводи станом на 19 грудня з початку...

Україна збільшила експорт молюсків в 2,3 рази
21.12.2018р.

Протягом січня-листопада 2018 року Україна...

Узбекистан розблокував імпорт української кондитерки
18.12.2018р.

З 17 грудня 2018 року узбецька митниця в повному обсязі...

За місяць сало подорожчало на 5%
18.12.2018р.

За останній рік середня вартість сала в Україні...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

3245
25.05.2007р. |
Економічне обґрунтування доцільності використання сухої пшеничної клейковини борошномельними підприємствами
У сучасних умовах господарювання спостерігаються глибокі економічні, соціальні та політичні зміни, які сприяють динамічному розвитку ринкових відносин і зміцнюють конкурентні позиції тих підприємств, що забезпечують ринок продукцією високої якості та харчової цінності.

Ця тема особливо актуальна нині, оскільки Україна планує вступати до Світової організації торгівлі. Через це більшість підприємств не будуть спроможними конкурувати з іноземними компаніями, що може призвести до їхнього закриття. Тому необхідно терміново вжити заходів для заощадження фінансових ресурсів підприємствами харчової промисловості. Особливо це стосується борошномельної галузі, оскільки рівень її рентабельності доволі низький.

Більшість сучасних економістів багато уваги приділяли впровадженню інвестиційно-привабливих заходів для підвищення якості продукції. Однак не бралося до уваги застосування сухої пшеничної клейковини (СПК) для зниження собівартості кінцевої продукції.


Кожне борошномельне підприємство, як і будь-яке інше, прагне максимізувати прибуток. І одним з найдієвіших способів досягти бажаного результату є пошук резервів зниження собівартості борошна. Найлегше і найефективніше маніпулювати вартістю закупівлі зерна, оскільки поєднання зерна різних класів для отримання кінцевого продукту дає змогу заощадити кошти. Дослідження, які здійснюються за допомогою спеціальної комп’ютерної програми „Розрахунок зернової суміші з використанням сухої пшеничної клейковини”, показали, що використання помелу нижчої якості з наступним застосуванням сухої пшеничної клейковини дасть змогу підприємству заощадити гроші за рахунок цінової різниці між закупівлею зерна вищого класу та вартістю СПК.


Так, якщо собівартість борошна, отриманого за рахунок помелу 60% зерна третього класу і 40% зерна п’ятого класу становить 798 грн (вміст клейковини у борошні після помелу 24%), то собівартість борошна, доведеного до необхідної кількості клейковини із застосуванням СПК, становить 788 грн.1

На підставі економічних розрахунків визначено, що для помелу найвигідніше використовувати зерна різних класів з різницею вартості закупки – 100 грн/т і вище та вмісту клейковини 2–4%. При цьому кількість сухої пшеничної клейковини, яку необхідно застосовувати, не перевищує 2,0–2,5% від загальної маси борошна.

Графік відображає сегменти, у яких економічно вигідно використовувати зерно нижчої якості й вартості закупки з наступним збагаченням отриманого борошна сухою пшеничною клейковиною до 25% з метою підвищення його сорту до вищого ґатунку (ГОСТ 46.004-99). За вихідні дані прийнято: вартість закупки зерна в межах 560–730 грн/т та вміст клейковини у ньому 17–23%, що відповідає зерну пшениці третього–п’ятого класів.

Таким чином, найперспективнішими є помели із застосуванням зерна різних класів, оскільки з’являється можливість вибирати економічно вигідні поєднання помельних партій, поліпшити планування виробничої діяльності підприємства, менше залежати від кон’юнктури ринку зерна.

Л. М. Закревська, канд. екон. наук, НУХТ,

В. П. Томчук, начальник відділу СПК ТОВ„Вертекс–С”

 

1Вартість закупівлі зерна третього класу – 720 грн/т, вартість зерна п’ятого класу – 570 грн/т.

Теги та ключові фрази
обґрунтування доцільності закупівлі*, організаційно-економічне обгрунтування виробництва пшеничного борошна, обгрунтувати використання борошна з різним вмістом клейковини, закревська л. м. економічне обґрунтування доцільності використання сухої пшеничної, кравченко обгрунтування глюкорн 100 пшеничного хліба, обгрунтування доцільності закупівлі, обґрунтування економічної доцільності діяльності кондитерської фабрики, собівартість борошна, доцільність підприємств закупівель зерна, собівартість помелу
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
28.02.2017р.

На ринку борошна: перспективи, ціни, експорт

Про причини скорочення споживання борошна, перспективи галузі, ціноутворення, експортну політику, а також функції Аграрного фонду, як одного із найбільших гравців ринку, розповідає радник голови Правління ПАТ «Аграрний фонд» Сергій Сакиркін.

27.01.2011р.

Коли борошно стає піддослідним

Прилад для тестування борошна насамперед для визначення його якості, напевно, має кожна хлібопекарня, будь-яке кондитерське виробництво, що випікає печиво, харчове виробництво, що за сировину використовує борошно. Такі пристосування – хоча й мають в основі один і той же принцип дослідження продукту – насправді різняться.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.