Держпродспоживслужба в поточному році планує...
До ТОП-3 товарів, що складають основу канадського...
Продавці на оптових ринках України активно...
Протягом січня-березня поточного року Україна...
За січень-березень поточного року Україна...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
У цьому світі виживають найвитриваліші. Якщо говорити про ринок хлібопекарства, то випікання хліба дедалі більше набуває конвеєрного, виробничого характеру і зосереджується на великих підприємствах. І якось ностальгічно звучать висловлювання про ароматний „домашній хліб”, який споживають хіба ті, які ще й досі печуть його вдома, в печі.
Тенденція на ринку хліба спостерігається така, що приватні хлібопекарні, де хліб печуть за своїми „домашніми” рецептурами і дбайливими господарськими руками, займають незначну частку на ринку. Перспектива – за масовим випіканням хліба, за великими виробництвами і це – нормальний закономірний процес розвитку для продукту щоденного споживання.
Однак ні великі виробники хліба, ані приватні пекарі, не заперечують того, що випікання хліба – це мистецтво.
Колись випікання хліба перетворив на свято француз Крістіан Вебре. Нині пекарі усієї планети змагаються у міжнародних змаганнях за „Кубок Луї Лесаффра”, демонструючи вміння та традиції випікання хліба.
У світі. Конкурс започаткувала французька фірма Lesaffre, яка є світовим лідером у виробництві сухих та пресованих дріжджів та поліпшувачів для хліба. Ідеологом та незмінним головою журі конкурсу дотепер є Крістіан Вебре. КомпаніюLesaffre було засновано у Франції ще в 1853 р., і вона стала першим промисловим виробником хлібопекарських дріжджів у Європі.
За світовий кубок хлібопекарської майстерності команди з усього світу змагаються раз на три роки. До того команди проходять відбіркові міжнародні змагання, які відбуваються у кілька етапів, а також півфінал. Півфінал Кубка Луї Лесаффра відбувається у шістьох точках світу: в Росії (для країн Східної Європи), Польщі (для Центральної Європи), Сіднеї, Африці, Америці та Азії.
Переможці півфіналів їдуть змагатись на фінал, який відбувається у столиці Франції Парижі.
В Україні. Під час цьогорічної виставки „Хліб-2006” відбувався другий відбірковий етап національних змагань кубку хлібопечення „Кубок Луї Лесаффр Україна”. Про відбіркові змагання в Україні розповідає голова „Асоціації приватних пекарів та кондитерів України” Надія Погосян.
– В Україні національні змагання відбуваються у три етапи. Йдеться про міжрегіональний відбірковий етап Кубка, в якому змагаються українські команди з різних, умовно поділених, регіонів України. Торік змагалися пекарі з Центральної України, влітку цього року – зі Східної України, восени планується провести такі змагання для пекарів із західних областей України. За підсумками трьох етапів конкурсу визначаться перші три місця. Команди-переможці й стануть учасниками на фінального конкурсу України, який відбудеться цього року, або на початку 2007 р.
– Українські команди пекарів вперше беруть участь у такому відборі?
– У 2004 р. збірна команда України брала участь у міжнаціональних змаганнях. Але учасників обирали на дещо інших умовах. Змагання на національному рівні тоді ще не проводились. На міжнаціональний етап кубка, який відбувався у Санкт-Петербурзі, тоді їхали змагатися троє пекарів з різних регіонів України.
Команди як такої не було: люди зустрілись та познайомились в потязі. Ми були фактично єдиною серед учасників непідготовленою командою, але праця наших пекарів вразила та приємно здивувала журі. Хочу згадати Івана Мотреску (ПП „Осадчук”, м. Чернівці), Ігора Тютюкало („Дольче віта”, м. Київ), Ольгу Іванченко („Київхліб”) – це пекарі високого професійного рівня, які достойно представили нашу державу на міжнародному рівні. Серед шести країн за кількістю балів наша команда опинилась між 2 і 3 місцем. Але врахуйте, що перше місце у 2004 р. посіла фінська команда і для Фінляндії це був вже сьомий за рахунком міжнародний конкурс. Перемогла команда, в якої техніка була відпрацьована до абсолюту (Надія Погосян була серед членів журі півфіналу 2004 р. і порівняла роботу фінляндської команди з роботою лікарів, які проводять операцію на людському оці. – Прим. О.С.).
Ми повинні пишатися нашими технологіями випікання житнього хліба, адже такого немає ніде у цілому світі. Про те, що наш житній хліб є найсмачнішим, неодноразово згадують колеги з інших країн. Адже незаперечним є той факт, що в Україні росте найсмачніше жито. Коли наш хліб витягували з печі під час проведення півфіналу у Санкт-Петербурзі, усі в прямому сенсі слова бігли до стелажів вдихати аромат хліба...
Оля Іванченко – майстриня, яка творить картини, обереги, художні композиції з тіста. З її рук „розквітали” на півфінальному турі соняшники, мак з тіста, обереги, короваї. Коли вже виготовила, здавалося б, усі національні традиційні символи, спитала: „Що ж ще можна зробити?”. Ми хвильку подумали і я запропонувала: Шевченків „Кобзар”! За півгодини на демонстраційному столі лежав „Кобзар” в оправі, із книжковою закладкою, зображенням кобзаря з кобзою. І це лише за допомогою кухонного ножичка і, направду, золотих рук. Ці люди – гордість нашої держави.
Півфінал тривав понад вісім годин під пильним наглядом членів журі, а це близько 20 осіб. Знаю, що у Крістіана Вебре склалося приємне враження від роботи української команди. Для людини, яка живе цим конкурсом, приємною була поява такої команди з добрим рівнем професійного виконання роботи.
Ми того року не виграли через те, що вперше брали участь у такому конкурсі. Але тепер впевнені у своїй перемозі.
Врізка:
Метою проведення таких змагань є розвиток хлібопечення і популяризація в суспільстві професії пекаря, організація професійного щорічного конкурсу хлібопекарного мистецтва, обмін досвідом між хлібопекарами, підготування команд пекарів для представлення інтересів України на міжнародних змаганнях хлібопекарської майстерності.
Мусимо пам’ятати, що для нас – українців, хліб – це не просто продукт харчування, це душа нації, один із символів національної духовності. І нині, на другому етапі відбіркового конкурсу, ми вітали один одно зі святом.
– Які виробники хліба беруть участь у відбіркових етапах конкурсу?
– Йдеться про виробників хліба та хлібобулочних виробів із 27 регіонів України. На відбірковому етапі за три дні виставки ми можемо оцінити роботу лише 8–9 команд. У другому відбірковому етапі кубку брали участь команди з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської областей та АР Крим.
Протягом шести годин 9 команд пекарів (кожна команда по 3 особи) повинні були виготовити французький багет, традиційний хліб, здобу та випекти декоративний фігурний виріб з тіста на тему „Сутність моєї країни”. Змагання відбувалось на очах у журі та відвідувачів виставки. Такі умови поставили перед учасниками – представниками хлібопекарських виробництв з різних областей України – організатори II-го відбіркового етапу світового кубку хлібопекарного мистецтва „Кубок Луї Лесаффр Україна”.
Організаторами „Кубку Луї Лесаффр Україна” є ТОВ „Саф-Днепр”, підприємства Lessafr Group, ВК „Троян”, Асоціація приватних пекарів і кондитерів України, об’єднання підприємств хлібопекарської промисловості „УкрХлібПром”. Підготовка та проведення такого конкурсу – це колосальна робота і значні кошти.
– Хто є технічним спонсором українських змагань?
– Обладнання для проведення відбірковий змагань надає російський виробник хлібопекарського обладнання – фірма „Белогорье” – це наш постійний спонсор. Асоціація приватних пекарів і кондитерів України ще у 2001 р. проводила змагання за програмою, наближеною до цього конкурсу, і вже тоді „Белогорье” надало нам технічну підтримку. Окрім того, це наш постійний і надійний спонсор. Обладнання непогане для українського ринку, фірма пропонує оптимальне співвідношення якості і ціни для нашого виробника.
Технічну підтримку надала також компанія „Сайленс”.
Розмовляла Оксана Сворик
Підписи до фото:
Kubok_uchasnykyНа міжнаціональному етапі „Кубку Луї Лесаффра” у 2004 р.(зліва направо) - Іван Мотреску, Ольга Іванченко, Ігор Тютюкало
Kubok_vyroby І це все – Хліб
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Приватному виноробу для благородних напоїв
Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.
Фрукти й овочі сонячної Македонії
Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.
10/04/2017
|
133
|
10/04/2017
|
75
|
10/04/2017
|
133
|